Forum Rare Films.Cinema Paradiso 

Sunday, February 27, 2022

Láska / Lone. 1973.

Láska / Lone. 1973.
CZ. Své milostné okouzlení prožívají nejen mladičtí hrdinové filmu šestnáctiletý Petr a stejně stará dívka Andrea, ale i jejich rodiče, kteří se po letech znovu setkali. Rádoby poetické ladění je však místy násilné stejně jako střídání barvy s černobílými pasážemi. Láska patří mezi Kachyňova normalizační díla, která postrádají osobitost, nahrazuje ji křečovitou stylizací, která postihuje všechny složky filmu.
EN. Své milostné okouzlení prožívají nejen mladičtí hrdinové filmu šestnáctiletý Petr a stejně stará dívka Andrea, ale i jejich rodiče, kteří se po letech znovu setkali. Rádoby poetické ladění je však místy násilné stejně jako střídání barvy s černobílými pasážemi. Láska patří mezi Kachyňova normalizační díla, která postrádají osobitost, nahrazuje ji křečovitou stylizací, která postihuje všechny složky filmu.
Director: Karel Kachyňa.
Cast: Jaroslava Schallerová, Oldřich Kaiser, Milena Dvorská, František Velecký, Hana Houbová, Jiří Pleskot, Vladimír Šmeral, Věra Uzelacová, Helena Loubalová, Zdeněk Ornest, Lenka Kořínková, Dana Kubálková, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Pospíšil, Ivo Kubečka, Hana Čížková, Jan Teplý st., Jiří Lír, Milena Steinmasslová, Jana Janěková, Markéta Vosková, Veronika Freimanová, Olga Potzová, Jan Holeyšovský, Jan Cmíral st., Petr Kostka, Karolina Slunéčková, David Schneider.
Czechoslovakia, Filmové studio Barrandov, 1973.
Language: Czech.
Download Láska / Lone. 1973.
 
Láska / Lone. 1973.
Láska / Lone. 1973.


 

No comments:

Post a Comment