Forum Rare Films.Cinema Paradiso 

Saturday, October 12, 2019

Pierwszy milion. 2000.

Pierwszy milion. 2000.
PL. Pierwszy milion – polski film fabularny w reżyserii Waldemara Dzikiego, wyprodukowany w roku 2000. Plenery: Warszawa, Łódź, Paryż.
Czasy rodzącej się III RP. Frik (Szymon Bobrowski), Kurtz (Przemysław Sadowski) i Piki (Aleksander Semchev) to przyjaciele z podwórka. Zaczynali w dzieciństwie od sprzedawania makulatury do skupu, później szukają kolejnych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Prawdziwe interesy zaczynają robić dopiero na powstającej polskiej giełdzie papierów wartościowych. W ten sposób w ciągu kilku miesięcy dorabiają się tytułowego pierwszego miliona. Przy okazji zadzierają z niejakim Kajzarem (Jarosław Gajewski), działającym na giełdzie prominentem z półświatka. Przyjaźń Frika, Kurtza i Pikiego zostaje wystawiona na próbę, na dodatek dwaj pierwsi rywalizują o Dominikę (Agnieszka Warchulska) - w której podkochiwali się od czasów dzieciństwa.
EN. Two friends from childhood work on a clever plan to get rich...and while putting their plan into action, they get involved in a conflict with the mob. Soon it appears that making a fortune costs much more than they expected.
Director: Waldemar Dziki.
Cast: Szymon Bobrowski, Przemyslaw Sadowski, Aleksandr Semchev, Agnieszka Warchulska, Joanna Orleanska, Malgorzata Jarmalkowicz, Edyta Lukaszewicz-Lisowska, Jan Wieczorkowski.
Poland, 2000.
Language: Polish, Russian.
Download Pierwszy milion. 2000.
Pierwszy milion. 2000.
Pierwszy milion. 2000.

No comments:

Post a Comment