Forum Rare Films.Cinema Paradiso 

Wednesday, October 10, 2018

Pusinky / Dolls. 2007.

Pusinky / Dolls. 2007.
 Чешский художественный фильм, комедийная драма "Куклы" или "Поцелуйчики" или "Пушинки" о трёх подружках, повзрослевших девицах, не обременённых излишками интеллекта. Они решили двинуть в путешествие автостопом по Европе с целью организовать где нибудь на ферме коммуну и обосноваться там, а одна из них прихватила своего младшего брата - гимнаста и девственника. По пути они попадают в различные забавные ситуации, активно ищут приключения на свои всякие части тел, пытаются заняться различными безобразиями, одна из них время от времени порывается покончить жизнь самоубийством, а мальчишка усиленно пытается расстаться со своей девственностью.
CZ. Iška, Karolína a Vendula se nedostaly na podělanou vejšku. Co teď ? Děsí se představy, že by mohly skončit ve stereotypu všedního života. Naplánovaly proto super cestu – Holandsko, farma, louky, krávy, svoboda. Chtějí si pořádně užívat a občas (možná) i trochu pracovat. Vyrážejí na konci prázdnin. Cestu jim ale zkomplikuje Iščin aktivní čtrnáctiletý bratr Vojta, který měl ségru na otcův pokyn hlídat. Visí na holkách jako klíště a jen tak se setřást nenechá. Takže se přesouvají od místa k místu a čekají, kdy to konečně Vojta zabalí. Ten postupně začíná tušit, že to není jen tak obyčejná vyjížďka... Na cestě potkávají ulítlé i zajímavé týpky a když už se jim někdo připlete do cesty, holky si nenechají ujít příležitost, aby jim jejich situaci ještě trošku nezamotal. Na druhou stranu, proč ne. Mají chuť zkusit všechno a docela se jim to daří. Holandsko je ale pořád nějak daleko... Dynamická road-movie mladé režisérky Karin Babinské je filmem o mladých holkách, do kterých neustále někdo hučí, aby dospěly. Jim se ale ještě nechce. Nechce se jim spěchat do vězení povinností, do světa pravidel, ve kterém je stejně „všechno zmatený“. Příběh boří tabu, vypráví o holkách, které nemají chuť nic předstírat a hrát si na tiché, mírné, křehké bytosti. Chtějí samy nakládat se svým životem – ne podle nějakého manuálu rodičů. Umí si prostě užívat a ledacos vyzkoušet.
EN. Iska, Karolína, and Vendula are eighteen-year-old girls who have just graduated from high school. Not wanting to let go of their carefree student lives or their friendship, they plan to hitchhike to Holland, where they've arranged to work on a farm for three months. But Vojta, Iska's little brother and her father's right hand man, joins the trio against their will. He becomes a witness as well as a catalyst for the breakup of their friendship - for the girls recognize that time cannot be stopped. Dolls is a story about searching for love and finding oneself in the volatile time of late adolescence.
Director: Karin Babinská.
Cast: Sandra Nováková, Marie Doležalová, Petra Nesvačilová, Oldřich Hajlich, Erik Kalivoda, Lenka Vlasáková, Mario Kubaš, Filip Blažek, Matěj Ruppert, Jana Galinová, Kamil Švejda, Barbora Halamová.
Czech Republic, 2007.
Language: Czech, Russian.
Download Pusinky / Dolls. 2007.
Pusinky / Dolls. 2007.
Pusinky / Dolls. 2007.

No comments:

Post a Comment